Översättning av "Addis Abeba" till svenska

Addis Abeba, addis abeba är de bästa översättningarna av "Addis Abeba" till svenska.

Addis Abeba
+ Lägg till

rumänska - svenska ordlista

  • Addis Abeba

    proper neuter

    huvudstad

    RSUE este stabilit cu titlu permanent la Addis Abeba.

    Den särskilda representanten ska ha sin permanenta bas i Addis Abeba.

  • Visa algoritmiskt genererade översättningar

Automatiska översättningar av " Addis Abeba " till svenska

  • Glosbe

    Glosbe Translate
  • Google

    Google Translate

Översättningar med alternativ stavning

addis abeba
+ Lägg till

rumänska - svenska ordlista

  • addis abeba

    RSUE este stabilit cu titlu permanent la Addis Abeba.

    Den särskilda representanten ska ha sin permanenta bas i Addis Abeba.

Lägg till

Översättningar av "Addis Abeba" till svenska i sammanhang, översättningsminne